Святий апостол Хома має стати небесним покровителем журналістів

Деякі новини є настільки інтригуючими, що практично миттєво огортають Земну кулю. Наприклад ця:

Коли молодята прийшли до клініки планування родини і здали ДНК тест на сумісність, виявилося, що вони – двійня. Після того як їх батьки загинули в автокатастрофі, малюків віддали до дитячого будинку. Їх розлучили ще немовлятами, і усиновили різні родини. При цьому, сталася помилка з документами і родинам не сповістили про існування іншого брата або сестри. Пара познайомилася під час навчання в коледжі, довгий час зустрічалися і, врешті-решт, побралися. Зараз молоді думають над своїм майбутнім.

Майже ідеальна стаття, за виключенням одного – цього ніколи не було насправді. Автор видумав подію а Mississippi Herald її надрукувала. Протягом короткого часу статтю передрукували: The Daily Mail, Lad Bible, Elite Daily, The Independent’s Indy100, Huffington Post Germany та цілий ряд видань в Індії, Новій Зеландії, Нігерії та Ізраїлі. Естафету підхопили соціальні мережі, жваво обговорюючи майбутнє подружжя.

Щоби такого не ставалося з українськими журналістами їм треба мати своїм небесним покровителем святого апостола Хому, саме того, якого прозвали “невіруючим,” і тримати його ікону в кожному кабінеті.

Кожен журналіст має стати таким “Невіруючим Хомою”. Цю позицію коротко можна звести до настанови старого  редактора молодому журналісту: “Навіть якщо твоя мама говорить, що любить тебе, перевір інформацію. Нічого не приймай на слово; двічі перевір кожен факт; за найменшої можливості, відвідай місце особисто і переконайся на власні очі”.

Святий апостол Хома виконав буквально заповідь старого редактора, за що й отримав образливе прізвисько “невіруючого”. Розповідь інших апостолів про Воскреслого Спасителя Хома сприйняв, як сумнівну й таку, що потребує перевірки: “Якщо не побачу на руках Його рани від цвяхів і не вкладу пальця мого в рани від цвяхів, і не вкладу руки моєї в ребра Його, не повірю” (Ін.20:25). Фраза звучить настільки типово, що здається, Хома був до покликання не рибалкою, а диспетчером у відділі новин Галилейської газети.

Варто взяти до уваги інші типово репортерські якості Хоми: певну долю здорового цинізму, ділову хватку та намагання задавати гостріші питання, ніж   очікує співбесідник. Коли Христос оголосив, що хоче йти до місця, яке всі вважали небезпечним, Хома наполіг: “ходімо й ми і помремо з Ним” (Ін.11:16). Коли на Тайній Вечері Хома не розуміє Спасителя, задає уточнююче питання: “Господи! Не знаємо, куди йдеш; і як можемо знати путь?” (Ін.14:5).

Немає сумніву, що Хома був би добрим небесним покровителем журналістів і, можливо, стало би менше fake news.