Долі парафіян

1954-го року український американець з Чикаго Олекса Ващенко напередодні Дня Подяки помістив у місцевій газеті платне “оголошення вдячного американця”. В короткому уривку Ващенко розповідав про себе й дякував Богові та всім добрим людям, які трапилися на його життєвому шляху.

В Україні Ващенко був сином засланого до Сибіру “ворога народу”, за що й засуджений до каторжних робіт. Німці “звільнили” його з в’язниці, але запроторили на таку ж каторгу в Німеччині. Звільнений американцями, він переїхав до США. Маючи велику родину, добру працю і 340 доларів чистої місячної платні, Ващенко дякував Господеві за щасливе життя в Богом Благословенній Америці.

Платне оголошення-подяку Ващенка передрукували інші американські газети, а Нью-Йоркський “Дейлі Ньюз” використав це оголошення як тему для своєї редакційної статті з нагоди Дня Подяки, пропонуючи московській пресі передрукувати зізнання Українця.

Тисячі українських емігрантів у США могли б підписатися під такою статтею. Після голодоморів, репресій, тюрем, страждання й війни Америка видавалася їм Божим Благословенням.

Попередній розділ                                           Зміст                                                     Наступний розділ