Від автора

Це лише коротка й, далебі, не вичерпна розповідь про історію невеликої української парафії в США та людей, які цю історію творили. Ця книга написана до 60-річного ювілею Свято-Троїцької парафії Бриджпорта, але вона не є класичною ювілейною книгою. Історики говорять, що в ній забагато журналістики, журналісти ― що в ній забагато історії. Між тим, це просто спроба усвідомити життєвий шлях, труднощі та мрії старшого покоління української імміграції і перекинути місток розуміння між генераціями. Саме тому подано долі людей, які прожили й винесли на своїх плечах тягар цієї історії.

Аудиторією книги є, передусім, новоприбулі українці Бриджпорту: всі ті, хто має сміливість творити історію української громади Коннектикуту сьогодні й не боятиметься відповідальності завтра.

До написання порізно спричинилося багато людей. Найперша подяка Його Святості Філарету ― Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України за призначення мене нести пастирське служіння у Сполучених Штатах і за повсякчасну підтримку закордонного українства.

Особлива подяка парафіяльній управі Свято-Троїцької парафії Бриджпорта, що надихала до творчості й уможливила це видання. Персональна подяка моїй дружині Галині та сину Ігорю за розуміння й терпіння, бо вся робота зроблена у вільний час, котрий, зазвичай, належить родині.

Щиро дякую єпископу Української Католицької Церкви владиці Павлу Хомницькому та отцю Михаїлу Дубовичу, які відкрили мені двері архіву Стемфордської семінарії з безліччю безцінних історичних документів.

Дякую автрам-історикам, з робіт яких я щедро черпав ідеї та історичні факти, особливо: Михайлу Воскобійнику, Дмитру Степовику та Оксані Хомчук. Окрема подяка Надії Фалько, яка передала мені особистий архів свого чоловіка Анатолія Фалька ― одного з засновників і багаторічного голови парахіяльної управи та всім, хто своїми спогадами збагатив цю книгу.

Дякую Неонілі Семигінівській, Володимиру Жмурко та Ользі Муц за слушні зауваження.

Прот. Олександр Двінятін

    Зміст                                                    Наступний розділ